Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_2/a/7/a7814e45-3a97-4ec3-9a24-a465b699a474/privatnaenergia.sk/web/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/fs/package.module.fs.php on line 263
Nemecký gigant RWE: Jadrové elektrárne? Priveľké ekonomické riziko! | Privátna energia

Nemecký gigant RWE: Jadrové elektrárne? Priveľké ekonomické riziko!

06/21/2012

|

Posted In:

Nemecký gigant RWE: Jadrové elektrárne? Priveľké ekonomické riziko!

Nemecký energetický gigant RWE podporuje investície do slnečnej energie a plánuje sa úplne odkloniť od jadrovej energetiky.

Nový šéf Peter Terium, ktorý sa ujme funkcie 1. júla, plánuje spoločnosť RWE – podľa vyjadrenia jej hovorcu – reštrukturalizovať a preorientovať na výrobu solárnej energie.

Nemecké noviny Süddeutsche Zeitung tiež priniesli informáciu, že RWE už nemieni podporovať výstavbu jadrových elektrární v ostatných krajinách, pretože finančné riziko spojené s týmito projektmi je priveľké.

Peter Terium sa vyjadril, že spoločnosť už prehodnotila svoje stanovisko k solárnej energii. S ohľadom na to sa RWE bude angažovať v miestnych solárnych projektoch a tiež v solárnom biznise so súkromnými spotrebiteľmi v ďalšich krajinách popri Nemecku. Tento posun v zameraní firmy podporujú aj jej akcionári.

Vzhľadom na ratingové agentúry a na nálady v obchodných kruhoch sa v posledných mesiacoch jednoznačne potvrdzuje, že pribúdajúce riziká znižujú hodnotu investícií do jadrovej energie. V marci sa koncerny RWE aj E.ON rozhodli vystúpiť z britskej akciovej spoločnosti Horizon Nuclear Power. Obe spoločnosti sa museli vysporiadať s dopadmi nových priorít nemeckej energetickej politiky po havárii vo Fukušime. Koncern RWE Inogy sa podieľa aj na výstavbe vodných a veterných elektrární, napríklad na výstavbe nového parku veterných turbín pri poľskom Gdansku.

Zdielať článok

Súvisiace správy

Slnko na streche

Uverejnené na október 23, 2014

Letný tábor Energy Busters: Do videnia o rok!

Uverejnené na september 24, 2014

O autorovi

kopcsay

kopcsay

Márius Kopcsay - spisovateľ, novinár a scenárista. Pracoval v denníkoch Nový Čas, Národná Obroda a Pravda, spolupracoval s českými periodikami. V súčasnosti pracuje pre ministerstvo zahraničných vecí. Je autorom siedmich prozaických kníh, za ktoré získal niekoľko domácich a zahraničných ocenení. Viac na www.kopcsay.com.

Nechajte odkaz

Pridaj komentár